۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان آذربایجان شرقی » شهرستان اسکو
  • شناسه : 2499
  • ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۱
  • 408 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : صدا و سیما
تصویب توسعه دو شهرک صنعتی در آذربایجان شرقی

تصویب توسعه دو شهرک صنعتی در آذربایجان شرقی

تصویب توسعه دو شهرک صنعتی در آذربایجان شرقی به گزارش پایگاه خبری اوشکایا، شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: با این مصوبه شهرکهای صنعتی شهرستانهای اسکو و ملکان توسعه می یابد. بر اساس مصوبه آخرين نشست هيأت مديره سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، شهرك صنعتي اسكو به مساحت ۱۰۶ هكتار و شهرك صنعتي […]

تصویب توسعه دو شهرک صنعتی در آذربایجان شرقی
به گزارش پایگاه خبری اوشکایا، شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: با این مصوبه شهرکهای صنعتی شهرستانهای اسکو و ملکان توسعه می یابد.

بر اساس مصوبه آخرين نشست هيأت مديره سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، شهرك صنعتي اسكو به مساحت ۱۰۶ هكتار و شهرك صنعتي ملكان به مساحت ۸۱٫۳۱ هكتار توسعه خواهد يافت.

بنا به اعلام شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی، با تهيه و ارسال گزارش ضرورت ايجاد و مكان يابي شهرك يا ناحيه صنعتي توسط شركت‌ شهرك‌هاي صنعتي هر استان‌ و پس از بررسي و بازديد ميداني كارشناسان معاونت فني سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، گزارش اظهار نظر كارشناسي به هيأت مديره ارائه و در صورت تأييد مورد تصويب قرار مي‌گيرد.

مطابق ضوابط و مقررات قانوني، مصوبه هيأت مديره سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران براي شهرك‌ها و نواحي صنعتي بالاي ۵۰ هكتار بايد به تصويب مجمع عمومي اين سازمان متشكل از وزراي صنعت، معدن و تجارت، جهاد كشاورزي، راه و شهرسازي، نيرو، امور اقتصادي و دارايي، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور رسيده و سپس با بررسي و تأييد كميسيون امور زيربنايي، صنعت و محيط زيست دفتر هيأت دولت، مورد تصويب هيأت وزيران قرار گيرد.

همچنين مصوبه هيأت مديره سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به‌عنوان مجمع عمومي شركت‌هاي استاني تابعه، شرط لازم براي تصويب نواحي صنعتي زير ۵۰ هكتار است و در عين حال تصويب نهايي آن مشروط به تأييد و اخذ مصوبه شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با دارا بودن ۵۰۵ شهرک و ۳۲۴ ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۸۱ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فناوری، ۴۰ مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۹۳ هزار و ۹۲۳ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۴۸ هزار و ۱۲ واحد صنعتی و سه هزار و ۱۴۵ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۶۲ هزار و ۲۴۳ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*