۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » فرهنگی
  • شناسه : 15892
  • ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۵
  • 25 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : اوشکایا نیوز
بازگشت ۳۵۰۰ دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد به تحصیل

بازگشت ۳۵۰۰ دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد به تحصیل

حجت‌الاسلام علی جعفری در «رویداد ملی بازگشت به تحصیل دانش‌آموزان تحت کمیته امداد» افزود: این نهاد در خصوص پیشگیری از بازماندگی و ترک تحصیل دانش‌آموزان در دهک‌های یک تا چهار برنامه‌ریزی انجام داده و به موفقیت‌هایی دست پیدا کرده است. وی افزود: اگر در این مساله همه دست به دست هم دهیم، می‌توانیم از ترک […]

حجت‌الاسلام علی جعفری در «رویداد ملی بازگشت به تحصیل دانش‌آموزان تحت کمیته امداد» افزود: این نهاد در خصوص پیشگیری از بازماندگی و ترک تحصیل دانش‌آموزان در دهک‌های یک تا چهار برنامه‌ریزی انجام داده و به موفقیت‌هایی دست پیدا کرده است.
وی افزود: اگر در این مساله همه دست به دست هم دهیم، می‌توانیم از ترک تحصیل دانش‌آموزان در کشور جلوگیری کنیم. در سال تحصیلی گذشته از حدود ۱۶۰ هزار دانش‌آموز ترک تحصیل در کشور، ۱۶ هزار دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد بودند که هشت هزار نفر بین پایه‌های اول تا سوم بودند.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد خاطرنشان کرد: از این میزان حدود ۲۵۰۰ نفر اشتباه سامانه بوده و از باقی، ۳۵۰۰ دانش‌آموز برگشت به تحصیل داشتند. همچنین ۳۶ هزار دانش‌آموز که در مرز بازماندگی از تحصیل بودند، با مشاوره‌های انجام شده از ترک‌ تحصیل آنها جلوگیری کردیم.
رئیس کمیته امداد گفت: همه ما در کمیته امداد پیمان بسته‌ایم نقشی جز خادمی خانواده‌های تحت حمایت نداشته باشیم و بر این کار افتخار می‌کنیم.
رئیس کمیته امداد در این رویداد ملی با اشاره به نهادینه کردن فرهنگ خدمت‌رسانی به مردم، بیان کرد: اقدامات حوزه فرهنگی کمیته امداد در بازگشت دانش‌آموزان نیازمند به تحصیل و جلوگیری از ترک تحصیل این دانش‌آموزان، ستودنی است و در نتیجه چند سال زحمت کشیدن، امروز شیرینی کار را می‌بینیم.
سید مرتضی بختیاری با بیان اینکه این کار بزرگ با قوت ادامه خواهد داشت، افزود: در کمیته امداد باید به نقطه‌ای برسیم که حتی یک دانش‌آموز به دلیل فقر مالی ترک تحصیل نکند، یا از تحصیل باز نماند و امروز این قول را می‌دهیم.
پیمان بستیم نقشی جز خادمی خانواده‌های تحت حمایت نداشته باشیم
همچنین در این رویداد سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد گفت: همه ما در کمیته امداد پیمان بسته‌ایم نقشی جز خادمی خانواده‌های تحت حمایت نداشته باشیم و بر این کار افتخار می‌کنیم.
رئیس کمیته امداد در این رویداد ملی با اشاره به نهادینه کردن فرهنگ خدمت‌رسانی به مردم، بیان کرد: اقدامات حوزه فرهنگی کمیته امداد در بازگشت دانش‌آموزان نیازمند به تحصیل و جلوگیری از ترک تحصیل این دانش‌آموزان، ستودنی است و در نتیجه چند سال زحمت کشیدن، امروز شیرینی کار را می‌بینیم.
بختیاری با بیان اینکه این کار بزرگ با قوت ادامه خواهد داشت، افزود: در کمیته امداد باید به نقطه‌ای برسیم که حتی یک دانش‌آموز به دلیل فقر مالی ترک تحصیل نکند یا از تحصیل باز نماند و امروز این قول را می‌دهیم.
کار مهم کمیته امداد بازگشت به تحصیل دانش‌آموزان نیازمند است
بر اساس این گزارش، آیت‌الله محسن کازرونی رئیس هیات امنای کمیته امداد، نیز در این رویداد گفت: کار مهم کمیته امداد در سراسر کشور در حوزه بازگشت به تحصیل، پیدا کردن دانش‌آموزان محروم و بی‌بضاعت و در پناه گرفتن آنها است.
وی افزود: هیچ سازمان و اداره‌ای در نظام این وظیفه را به عهده نگرفته و اگر نبود کمیته امداد و نفس قدسی امام(ره) و هدایت‌های مقام معظم رهبری، خواب و آسایش بر همه ما حرام بود. چطور می‌توان آسایش داشت در حالی که فرزند یتیمی دچار مشکلات باشد.
آیت‌الله کازرونی با بیان اینکه کمیته امداد اظهار کرد: علم خاتم ملک سلیمان است و کار حوزه فرهنگی کمیته امداد هدایت و دستگیری است و اگر دانش‌آموز عزیز و نور چشم ما به این معنا برسد که علم چقدر ارزش دارد، سلیمان زمان خود خواهد شد. علم بشر را سلطان این عالم کرده است و در عالم سیاست و مادی نیز همین است، علم که بیشتر شود سلطانی می‌آورد.
وی کار کمیته امداد را معرفت‌افزایی و تزریق دین و دیانت دانست و گفت: علم اجتماعی و مادی به بشریت جان و حرکت می‌دهد.
رئیس هیات امنای کمیته امداد با تقدیر از نقش خیران در تامین مایحتاج خانواده‌های تحت حمایت، تصریح کرد: یکی دیگر از وظایف کمیته امداد تهیه خانه و امکانات برای جامعه هدف است که خیران نقش اساسی در این زمینه دارند.
نقش کمیته امداد در بازگشت به تحصیل دانش‌آموزان، ستودنی است
بر اساس این گزارش، همچنین محمود امانی دبیر شورای عالی آموزش و پرورش در این رویداد گفت: نقش کمیته امداد در بازگشت به تحصیل دانش‌آموزان، ستودنی است.
وی با تاکید بر نقش پرورشی مدرسه و تحصیل، گفت: بچه‌هایی که به مدرسه می‌روند از آسیب‌های اجتماعی بیشتر مصون می‌مانند و در آینده ضریب اشتغال بالاتری دارند. افراد تحصیل‌کرده در آینده و تشکیل خانواده موفق‌تر هستند، فرزندان خوبی تربیت می‌کنند و شهروندان بهتری می‌شوند، پس مهم ترین اقدام در ساختن کشور، ساخت مدرسه است.
دبیر شورای عالی آموزش و پرورش اظهار کرد: کار کمیته امداد از سه جهت برجسته است، اول تشخیص درست است، بچه‌هایی را انتخاب کرد که نیاز به راهنمایی داشتند و در مورد دوم دانش‌آموزانی که به هر دلیل مدرسه را ترک کردند حدود چهار هزار نفر را به مدرسه بازگشت دادند.
امانی تصریح کرد: تشخیص درست و انجام کار درست، استفاده از بخش خصوصی خیرخواه و استفاده از وزارت آموزش و پرورش نتیجه آن این اتفاق خوب شد.
به گزارش ایرنا «رویداد ملی بازگشت به تحصیل دانش‌آموزان تحت کمیته امداد» با حضور آیت‌الله کازرونی، رئیس هیات امنا و سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مجتمع شهدای سلامت مشهد مقدس برگزار شد.
انتهای پیام/

 

پاسخ دادن