۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » علمی
  • شناسه : 16396
  • ۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۱
  • 21 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : خبرگزاری ایرنا
آغاز ثبت‌نام کاردانی فنی و حرفه‌ای و موسسات غیردولتی ۱۴۰۳/ آزمون دوم شهریور

آغاز ثبت‌نام کاردانی فنی و حرفه‌ای و موسسات غیردولتی ۱۴۰۳/ آزمون دوم شهریور

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ، سامانه ثبت‌نام و انتخاب رشته متقاضیان پذیرش در مقطع کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی در سال ۱۴۰۳ روی درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org فعال شده است. داوطلبان این دوره ها یک هفته فرصت […]

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ، سامانه ثبت‌نام و انتخاب رشته متقاضیان پذیرش در مقطع کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی در سال ۱۴۰۳ روی درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org فعال شده است.

داوطلبان این دوره ها یک هفته فرصت دارند با مراجعه به این پایگاه اینترنتی، پس از مطالعه دقیق «دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته» و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز، فرآیند ثبت‌نام خود را انجام دهند و با توجه به اینکه ثبت‌نام و انتخاب رشته هم‌زمان در یک مرحله انجام می‌شود، متقاضیان باید با توجه به رشته‌محل‌های اعلام شده در «دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته»، نسبت به انتخاب و درج رشته محل‌های مورد علاقه خود در سامانه مذکور اقدام کنند.
دفترچه‌ راهنمای ‌ثبت‌نام و انتخاب رشته هم‌زمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش در دسترس‌ قرار گرفته است.

شرایط ثبت‌نام‌
علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی باید ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه، در صورتی که دارای شرایط لازم هستند، به عنوان متقاضی این دوره منحصراً در یک رشته امتحانی و متناسب با رشته تحصیلی و کد رایانه‌ای دیپلم خود (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته) ثبت‌نام کنند. پذیرش در تعدادی از رشته‌های امتحانی مذکور بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت خواهد پذیرفت.
همه متقاضیان، اعم از اینکه پذیرش در رشته امتحانی آنان با آزمون یا بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) باشد، لازم است مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات اطلاعیه سازمان ملی سنجش در یان آزمون ثبت‌نام و انتخاب رشته کنند و در صورت انجام ندادن ثبت‌نام، پذیرش متقاضی پس از پایان مهلت تعیین‌شده امکان‌پذیر نخواهد بود.

اقدامات لازم برای ثبت‌نام‌ متقاضیان پذیرش کاردانی فنی و حرفه‌ای و غیر دولتی- غیر انتفاعی‌ها
۱- دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب‌رشته از درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور و مطالعه آن.
۲- آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام.
۳- خرید کارت اعتباری ثبت‌نام به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان و پرداخت مبلغ ۲۰۸ هزار تومان (دو میلیون و ۸۰ هزار ریال) به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون.
متقاضیان علاقه‌مند به گزینش در رشته‌های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی، لازم است پس از اطمینان از پذیرش موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در رشته امتحانی مورد تقاضا، علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام، مبلغ ۵۷۶ هزار ریال دیگر نیز برای دوره‌های مذکور به صورت اینترنتی بپردازند.
با توجه به اینکه مقرر شده در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به متقاضیان ارائه شود، مبلغ صد هزار ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه دریافت خواهد شد.
۴- ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org در زمان مقرر (حداکثر تا ۲۴ تیرماه).

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی
سازمان ملی سنجش به متقاضیان توصیه کرده است که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته، ابتدا فرم پیش‌نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل کرده و سپس براساس فرم پیش‌نویس با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم‌افزاری ثبت‌نام وارد کنند. راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه نرم‌افزاری ثبت‌نام اینترنتی موجود است و متقاضیان برای کسب اطلاع بیشتر می‌توانند به این راهنما مراجعه کنند.
دانش‌آموزان سال آخر که موفق به دریافت مدرک دیپلم نشده‌اند، در این مرحله، درج معدل برای آنها الزامی نیست. این گروه از متقاضیان باید از روز سه‌شنبه، ۳۰ مردادماه تا پنجشنبه، اول شهریورماه ۱۴۰۳ با مراجعه به قسمت ویرایش اطلاعات در درگاه این سازمان نسبت به درج و یا ویرایش معدل دیپلم اقدام کنند. عواقب ناشی از درج نکردن معدل به عهده شخص متقاضی خواهد بود.
دانش‌آموزان و یا فارغ‌التحصیلان شاخه تحصیلی نظری نیز مجاز به ثبت‌نام در این آزمون هستند. این متقاضیان ضمن داشتن شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه‌ راهنمای ثبت‌نام، توجه داشته باشند که فقط مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی کاردانی ناپیوسته هستند و معدل آنها در مقایسه با متقاضیان شاخه تحصیلی فنی و حرفه‌ای و کاردانش در رشته‌هایی که پذیرش آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد تراز خواهد شد. نحوه تراز معدل و عنوان رشته‌های کاردانی ناپیوسته در دفترچه راهنمای سازمان ملی سنجش درج شده است.
متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نامی و انتخاب رشته دقت کنند؛ چرا که در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، مطابق مقررات و ضوابط رفتار خواهد شد.
چنانچه متقاضی در مرحله ثبت‌نام، اطلاعات غلط ارائه کند و یا در ارسال عکس خود مرتکب اشتباه شود (اعم از اشتباه سهوی یا عمدی) به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.

زمان برگزاری، توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون
بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون مقطع کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۴۰۳ (برای آن دسته از مجموعه‌های ثبت‌نامی که پذیرش آنها با آزمون است) در روز جمعه (دوم شهریورماه ۱۴۰۳) برگزار خواهد شد. متقاضیان لازم است از روز سه‌شنبه، ۳۰ مردادماه تا پنجشنبه، اول شهریورماه ۱۴۰۳ با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند. محل آزمون متقاضیان براساس استان و شهرستان حوزه امتحانی تعیین‌شده مندرج در بند ۲۹ تقاضانامه تعیین می‌شود. لذا لازم است متقاضیان در درج کد مربوط به استان و شهر مورد نظر در تقاضانامه ثبت‌نام دقت کافی داشته باشند.

زمان انتخاب کدرشته‌محل‌های انتخابی
بر اساس برنامه زمانی، هم‌زمان با ثبت‌نام برای شرکت در آزمون، متقاضیان مجموعه‌های ثبت‌نامی پذیرش با آزمون و پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) لازم است با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و مطالعه شرایط و ضوابط هر یک از کد رشته‌های انتخابی، نسبت به انتخاب کد رشته‌محل‌های خود اقدام کنند.
داوطلبان لازم است ضمن مطالعه دقیق مطالب دفترچه راهنما، در انتخاب کد مجموعه ثبت‌نامی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی (برای رشته پذیرش با آزمون) دقت لازم داشته باشند، چرا که پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی و پایان مهلت‌ثبت‌نام، برای اصلاح موارد فوق با مشکل‌ مواجه خواهند شد.
همچنین ضرورت دارد داوطلبان پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کد پیگیری، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری کنند.

پاسخ دادن